Diáky – 29. Dny evropského filmu

Diáky

10. 4. 16:00 Kino Světozor Praha

Láká vás dobrodružství v Severním ledovém oceánu, daleko za polárním kruhem? Přijďte si po filmu poslechnout, jak si dva mladí dobrodruzi s puškou s vypůjčeným psem Rudekem počínali na Špicberkách, když se pokoušeli po souši dojít do opuštěného ruského města Pyramiden. Podařilo se jim zdolat ledovce, přebrodit řeky a vyhnout se ledním medvědům? Odpověď zní: „NE“.

A jak se na tento svůj kousek koukají dnes, když už jsou staří a moudří? Na ohlédnutí za velkým dobrodružstvím a svým mladším „já“ se těší Ondřej, Matěj a vzdáleně podporuje i špicberský pes Rudek.

Chata

Režie: Jean-Louis Schuller, Lucembursko, 2021, 76 minut, anglicky s českými titulky

Čerstvě rozvedený Luc přijíždí na severské Špicberky, kde doufá uniknout globalizované společnosti a najít vnitřní smír.

Ondřej Šperka
Průvodce Expedičního klubu a spoluzakladatel projektu Putování (www.putovani-seberozvoj.cz), kdy v rámci putování vyráží lidé nejen za zážitkem, ale i z touhy dozvědět se něco o sobě.

Matěj Štrunc
Český herec, básník a hudebník, který hraje na cimbál, kytaru, klavír, baskytaru a bicí. Je spoluzakladatelem a frontmanem folkrockové kapely Ateliér. Mimo umění se věnuje cestování a průvodcování pro Expedition Club.

Program

Informuji DEF29 Rádio1 Vysoká Škola Kreativní Komunikace