Queer Europe - 29. Dny evropského filmu

Queer Europe

Pondělí 11. dubna bude patřit LGBTQ+ komunitě a jejím tématům. O tom, jak se žije LGBTQ+ lidem v Evropě, přijdou debatovat po projekci dánského filmu Utéct do brněnského kina Scala ředitel Prague Pride Tom Bílý, zástupkyně iniciativy Jsme fér Adéla Horáková a dramaturg festivalů Mezipatra a Prague Pride Matúš Slamka. Moderátorkou besedy je Soňa Baranová. Beseda se bude živě streamovat do on-line světa a do boskovického kina Panorama.
Projekci pořádá Kancelář Evropského parlamentu v rámci ‚Filmových dní Lux‘ Evropského parlamentu a Evropské filmové akademie.

Kino Scala, Brno, 11. 4. 20:30, VSTUPENKY ZDARMA

Utéct

Režie: Jonas Poher Rasmussen, 2020, Dánsko, 90 min., v originální verzi s českými titulky

Amín Nawábí (pseudonym), úspěšný 36letý akademik, v sobě již 20 let ukrývá bolestné tajemství. Jeho odhalení by mohlo ohrozit život, který si vybudoval se svým nastávajícím. Příběh neobyčejného putování dětského uprchlíka z Afghánistánu vypráví Amín poprvé svému blízkému příteli a spolužákovi ze střední školy, režiséru Jonasi Poheru Rasmussenovi, a ten nám ho kvůli ochraně Amínovy pravé identity zprostředkovává zejména filmovou animací.

Hlasujte o cenu diváků do 25.5. Hlasovat

 

 

Program

Informuji DEF29 Rádio1 Vysoká Škola Kreativní Komunikace