Quo Vadis, Europa? - 29. Dny evropského filmu

Quo Vadis, Europa?

8. 4. 18:00 Kino Lucerna Praha VSTUPENKY ZDARMA + Etáž Ostrava VSTUPENKY ZDARMA

Beseda on-line na YouTube a Facebooku 20:00

Po filmu Quo Vadis, Aida? následuje debata hostů organizace Slovo 21 na téma války a migrace, která proběhne v pražském Kině Lucerna a zároveň se bude živě streamovat do on-line světa a do ostravského Kina Etáž. Hosty besedy jsou europoslanec Jiří Pospíšil (Evropská lidová strana, TOP09 a Starostové), socioložka Yana Leontiyeva (Akademie věd ČR) a zástupci ukrajinské menšiny Bohdan Rajčinec (Ukrajinská iniciativa v ČR) a bosenskohercegovské menšiny Ognjen Grebo. Moderátorkou besedy je Světlana Witowská.
Diváky v ostravském kině Etáž navíc čeká po filmu zdarma koncert kapely Gipsy Milan a zpěvačky Nancy Švenkové. Koncert se koná k mezinárodnímu dni Romů ve spolupráci s festivalem romské kultury Khamoro a spolkem Ostravská Nota.

Projekci s debatou pořádá Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s DEF v rámci ‚Filmových dní Lux‘ Evropského parlamentu a Evropské filmové akademie.

Quo Vadis, Aida?

Režie: Jasmila Žbanić, 2020, 103 minut, bosensky, anglicky a holandsky s českými titulky

Bosna, 11. července 1995. Aida žije v malém městě Srebrenica, kde pracuje jako tlumočnice pro Organizaci spojených národů. Když srbská armáda obsadí město, je její rodina mezi tisíci civilisty, kteří na základně OSN hledají útočiště. Jako tlumočnice, a tedy přímá účastnice jednání, má Aida přístup k zásadním informacím. Jaký osud čeká její rodinu a její lid – bude to záchrana, anebo smrt? A jak se zachová ona sama?

Hlasujte o cenu diváků do 25.5. Hlasovat

             

Program

Informuji DEF29 Rádio1 Vysoká Škola Kreativní Komunikace