DEF zná vítěze debutů i hudebních filmů - 29. Dny evropského filmu

DEF zná vítěze debutů i hudebních filmů

Kvalitní, výhradně evropské filmy – to byl program již 29. DEF, který od 6. do 13. 4. nabídl divákům více než 40 snímků. Původně filmová přehlídka se letos transformovala do soutěžního festivalu. Hlavní soutěž se zaměřila na debuty a festival navíc nabídl soutěžní sekci hudebních filmů.
Slavnostní zakončení DEF v pražském kině Přítomnost tak 13. 4. vyvrcholilo vyhlášením snímků, které si odnesly ocenění BEST FILM DEBUT a BEST MUSIC FILM. Porota hlavní soutěže debutů v čele s Tomášem Baldýnským ocenila švédské drama režisérky Nathalie Álvarez Mesén Clara Sola o cestě ženy kostarickou divočinou ve snaze vymanit se ze společenských a náboženských konvencí.
Porota hudebních filmů, které předsedal Jan P. Muchow, vybrala estonský neobvyklý hudební portrét U.Q. od Ivara Murda poukazující na pohnutý život estonského dobrodruha. Filmové ceny – skleněné válce zdobené rytím a pískováním odlité z uranového křišťálu si osobně převzali producent filmu U.Q. Margus Õunapuu a autor hudby snímku Clara Sola Ruben De Gheselle.
Foto: Martin Straka

Program

Informuji DEF29 Rádio1 Vysoká Škola Kreativní Komunikace